Instalacja

Do zainstalowania Apigeo wymagany jest 64 bitowy AutoCAD (trial, student, z subskrypcją, lub inny) w wersji od 2013 do 2019 w dowolnej wersji językowej.

Instalacji możesz dokonać po założeniu konta i kliknięciu linka aktywującego konto w Apigeo, który został wysłany na Twój e-mail. Następnie pobierz plik instalacyjny ze strony z zakładki do pobrania i uruchom go. Jeżeli masz włączonego AutoCAD'a to go zamknij.

Po uruchomieniu pliku instalacyjnego system Windows może chronić komputer przed zagrożeniem. Oczywiście, żadnego zagrożenia nie ma. Należy wtedy kliknąć w przycisk 'Więcej informacji' i wybrać 'Uruchom mimo to'. Druga możliwość to kliknij prawym przyciskiem myszy na tym pliku, wybierz 'właściwości' i zaznacz 'odblokuj'.

AutoCAD 2013 widok uruchomienia programu AutoCAD 2014 widok uruchomienia programu AutoCAD 2015 widok uruchomienia programu AutoCAD 2016 widok uruchomienia programu AutoCAD 2017 widok uruchomienia programu AutoCAD 2018 widok uruchomienia programu AutoCAD 2019 widok uruchomienia programu

Wskazówki

Program geodezyjny Apigeo został już zainstalowany pod AutoCAD'em i nie wymaga żadnych innych czynności, żeby poprawnie działać. Ważną kwestią jest to, że nie koliduje on z innymi zainstalowanymi wtyczkami. Jedynie może być zbieżność poleceń.


Ostatnią kwestią jest domyślny szablon AutoCADa. Jeżeli chcesz korzystać z obecnego to pomiń ten wpis. Natomiast, jeżeli chcesz używać szablonu Apigeo to wpisz w linii poleceń USTAWSZABLON. Teraz każdy nowy rysunek będzie utworzony w oparciu o niego. Możesz też powróć w dowolnym momencie do wcześniejszego używanego szablonu.